Strony

poniedziałek, 20 października 2014

Tajlandia z Kambodżą 2013 - 5 grudnia - Jungle Tour
Dziś są urodziny króla (86-te), ale prawdę mówiąc - w samym Ao Nang, ani na trasie naszej kolejnej wycieczki - jedynymi oznakami celebrowania tych urodzin są flagi. Bo przecież wielkie fotografie króla są obecne wszędzie, no, może w związku z urodzinami przyozdobione jakoś bardziej.
Ale na początek - parę fotek z ulicy - fajnie wyglądają te ludziska popitalający na skuterkach.ta pani sprzedaje "pachnidła" do samochodów


a ten pan pozyskuje wiórki kokosowe


Pierwszym celem naszej dzisiejszej wycieczki jest są Hot Springs - naprawdę woda jest MOCNO ciepłaa fotek mało - teraz to już nie tylko szare niebo, teraz to LEJE - pół dnia.
W drodze do Emerald Pool

Emerald Pool
Warto było - przecież i tak jesteśmy mokrzy, a tutaj jest niezwykle pięknie


Nie potrafię wytłumaczyc dlaczego na kolejnych fotkach nie widac specjalnie, ze robione były przy intensywnym deszczu
w końcu przestaje padac, ale szarosc - pozostajeKolejny punkt programu to Świątynia Tygrysa. Z czternastoosobowej ekipy tylko ósemka dociera na samą górę.  Po drodze - sporo małp, trzeba uważac, żeby ich nie nadepnąćNa górze dwóch młodziaków z naszej ekipy wycieczkowej mówi do nas : RESPECT !!! - Hm... myśleli, ze nie pokonamy tych 1237 stopni w górę ?????
Ech - jakże tu musi byc pięknie przy dobrej widoczności

schodząc w dół spotykamy nie tylko małpy

Dalej w programie wycieczki jest treking na słoniach.
My - tylko obserwujemy. Nie mam zamiaru dosiadac slonia.


Słonie urocze, jednak oczy takie smutne. Wolałem zdecydowanie pstryknac im parę fotek, niż wsiadac na przejażdżkę. Już sam widok metalowego zaostrzonego pręta, który ma służyc do poganiania powodował moje zgrzytanie zębów.
Wolę poobserwować okolicę


tak się "sadzi" storczyki - wystarczy gałązkę przyczepić czymkolwiek do pnia

2 komentarze :

Vinci pisze...

Czytam właśnie od początku całą relację. W tym miejscu musze napisać komentarz z wyrazami szacunku za to ze zrezygnowaliscie ze słoniowej atrakcji. Może, kiedy takich świadomych turystów będzie więcej, zwierzęta nie będą musiały tak cierpieć. Brawo!

Mariusz Nikodemski pisze...

Vinci - niestety większość turystów "lapie się" na podobne "atrakcje. W Tajlandii największe negatywne emocje budzi chyba "Świątynia Tygrysa" w Kanchanamburi - jak widzę fotki uśmiechniętych kretynów tulących się do tygrysa - to mną trzęsie.